14
May
Press release: 7th Lviv International Children's Festival

Download Press Release in Word (in Ukrainian) Download Press Release in PDF (in Ukrainian)


Пре
c-реліз, 15 травня 2013


17-19 травня у Львові – унікальний Дитячий фестиваль


17-19 травняу Львові відбудеться 7. Дитячий фестиваль. До дітей приїдуть європейські та українські письменники, колоритні митці, спортсмени та зірки телебачення і шоу-бізнесу. У програмі понад 300 заходів, серед яких –60 видів майстер-класів.

У кожному майстер-класі зможуть взяти участь 8-10 дітей. На Дитячому фестивалі – вхід вільний. До слова, вартість участі у майстер-класі з рукоділля, до прикладу, зараз коштує приблизно 200 гривень з однієї людини. Тож легко порахувати, скільки мали б заплатити батьки, якби акція була комерційна.

На Дитячому фестивалі усі митці, спортсмени, письменники і освітяни пропонують свої послуги львівським дітям безкоштовно. Завдяки цьому для львівських сімей зекономлено понад 96 000 гривень!

Дитячий фестиваль – це унікальна подія, що збирає в один час і в одному місці усе необхідне для всебічного розвитку, освіти і відпочинку дітей та підлітків. Місце проведення: КМЦ «Палац Мистецтв» (вул. Коперніка, 17).

Фестиваль став можливим завдяки підтримці партнерів


Провести таку масштабну акціюбуло б неможливо без допомоги партнерів. Дитячий фестиваль у Львові – це фестиваль фестивалів. Генеральний партнер – Фундація «Кока-Кола», – підтримала фестиваль дитячого читання «Книгоманія», Спортивний фестиваль, організувала еко проект «Чорноморська скринька».

Директор зі зв'язків із громадськістю Компанії «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська зазначила: «Компанія «Кока-Кола» працює у понад 200 країнах світу та у 115 з них підтримує понад 280 програм фізичної активності. В Україні вони спрямовані на широке залучення до активного способу життя підростаючого покоління, і, як бачимо, отримують істотний суспільний резонанс. Фестиваль «Книгоманія» є одним із важливих просвітницьких заходів, який допомагає привертати увагу дітей з усієї України до таких важливих суспільних аспектів як необхідність освіти, читання, відповідальності перед природою та активного способу життя. Для нас це є приємним свідченням правильності спрямування коштів та зусиль».

Офіційний партнер фестивалю – провідний український телеком-оператор «Київстар», – підтримав проведення 7. Дитячого фестивалю та розробив для його учасників спеціальний ігровий квест «Безпечний інтернет».

Соціальну програму «Безпека дітей в інтернеті» спрямовано на формування культури безпечного використання інтернету. Цю ініціативу «Київстар» реалізує з 2009 року. У партнерстві з Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України «Київстар» видав перший в Україні посібник для батьків «Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі» і створив «білий список» рекомендованих дитячих сайтів. На основі «білого списку» фахівцями компанії впроваджено унікальну на телеком-ринку України соціальну послугу «Батьківський контроль» для мобільного телефону. Співробітники-волонтери «Київстар» постійно проводять семінари з онлайн-безпеки для школярів, їх батьків і вчителів по всій країні. У квітні 2012 року «Київстар» провів першу всеукраїнську соціальну кампанію «Розкажіть дітям про безпеку в інтернеті». Заклик компанії не залишив байдужим кожного третього українця, кожен четвертий батько поговорив з дитиною про правила онлайн-безпеки. У листопаді 2012 року стартувала нова всеукраїнська соціальна кампанія «Київстар» «За безпеку дітей в інтернеті». «Батьківський контроль» – новий соціальний сервіс для захисту від онлайн загроз інтернет-користувачів персональних комп'ютерів, розроблений у співпраці з «Майкрософт».

Весь Дитячий фестиваль організований у формі гри «Збирай слонів». Діти отримують завдання відвідатирізні заходи. Там їм вручають наліпку-слона. Кожен слон збільшує шанси виграти один з 6000 призів від партнерів, а також головний приз – пристій для читання! Це подарунок від нашого партнера – компанії PocketBook.

Також будуть розіграні 3 екземпляри PocketBook611. «Ми обрали саме цю модель, бо вона дуже зручна та проста у використанні. Сподіваємось, що завдяки цьому вона стане надійним другом молодого читача на шляху любові до книги. Суперпризом буде справжня перлина колекції PocketBook, модель PocketBook Touch, яка є володарем незліченних премій та міжнародних нагород, – зазначають у компанії. – Цієї весни компанія PocketBook, світовий виробник E Ink рідерів та Android планшетів, уже презентувала свої нові моделі у Києві та Москві. Широкому загалові були показані абсолютно нові пристрої: перший у світі кольоровий E Ink рідер з підсвіткою – PocketBookColour Lux, нащадок всесвітнього бестселеру PocketBook Touch Lux та новий потужний Android планшет – PocketBook SURFpad 2. Останні ми презентуємо шановним львівським поціновувачам читання 17-19 травня на Дитячому фестивалі».

На Дитячому фестивалі у Львові на дітей та їх батьків чекають:

Парад літературних героїв – найвидовищніша подія Дитячого фестивалю. Парад відбудеться 17 травня і відкриє фестиваль. Це грандіозна вулична хода, у якій візьмуть участь понад 1500 дітей з шкіл Львова у костюмах казкових персонажів. Їм складуть компанію переможці Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2013», що приїдуть до Львова на фестиваль «Книгоманія» з усіх бластей України, спортсмени, танцювальні й театральні дитячі колективи міста у супроводі ростових ляльок, гурту барабанщиць та духового оркестру. Кольоровий веселий натовп крокуватиме центральною частиною міста до Палацу мистецтв. Після відкриття фестивалю на сцені перед Палацом мистецтв відбудеться дефіле учасників в костюмах літературних героїв. Організатор – Управління освіти Департаменту гуманітарної політики Львівськоїміської ради.

ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ «КНИГОМАНІЯ» – головна складова фестивалю.
  • Підсумковий етап дитячого конкурсу «Найкращий читач України-2013» та Урочиста церемонія нагородження переможців.На фестивалі буде підведено підсумки Конкурсу, що відбувся в усіх регіонах України, та вручено Дипломи переможцям. Конкурс проводиться з 2002 року.
  • Зустрічі з дитячими авторами з України, Польщі, Білорусі, Великої Британії та Швеції; літературні читання та автограф-сесії триватимуть нон-стоп протягом усього фестивалю. Почесний гість – Іан Вайбрoу (Велика Британія), автор повістей про Малого Вовчика. Партнер – Видавництво Старого Лева. Спеціальний гість – Йоанна Ягелло (Польща). Партнер – Польський інститут у Києві. А також 30 інших авторів, серед яких – Максим Кідрук, Мар'яна Савка, Ірина Славінська, Галина Малик, Оксана Думанська, Антон Санченко та інші.
  • «Книжка від зірки».Зірки телебачення, шоу-бізнесу та спорту читатимуть свої улюблені дитячі книжки, розважатимуться з дітьми, розіграють подарунки від партнерів. Акція проводиться 4 рази на день.
  • Літературні квести. Протягом трьох днів буде сформовано декілька дитячих команд, які візьмуть участь у квестах. Діти продемонструють свої знання літератури та історії, вміння орієнтуватися на місцевості і розгадувати загадки, здобудуть навики командної роботи.
  • Ярмарок дитячих книжок, ігор та іграшок. Учасники — видавці дитячої літератури, періодики, аудіо- та відеопродукції, ігор та іграшок.
  • Дитяча книжковапремія «Левеня» – перша незалежна премія в галузі дитячої літератури, лауреати якої отримували нагороди на престижних міжнародних книжкових виставках. Найкращі дитячі книжки обирають діти – найоб'єктивніше з усіх журі.

ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ ТА РЕМЕСЕЛ
  • Творчі майстерні: 60 видів майстер-класів 150 різних видів творчості та рукоділля загальною тривалістю понад 200 годин. Це найбільша кількість різних майстер-класів у межах одного заходу, які досі відбувалися в Україні.
  • New! Екологічні воркшопи з мистецтва 'up cycling' та 're-cycling' – перетворення старих і непотрібних речей та упакувань на нові й оригінальні декоративні вироби, прикраси, сувеніри. Виставка «Вшанування пластикових пляшок» та майстер-клас від всесвітньо відомої чеської художниці Вероніки Ріхтерової та київської художниці Аліни Копиці. Виготовлення арт-об'єктів з пластикових пляшок. Партнер – Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові.
  • Кульмінацією фестивалю є створення дітьми десятиметрового тематичногохудожнього панно, яке стане продуктом колективної творчості всіх охочих.

ФЕСТИВАЛЬ НАСТІЛЬНИХ ІГОР «ІГРОВА СФЕРА».
Вже вдруге широко презентуватиметься ще один розвиваючий та захопливий спосіб дозвілля – настільні ігри. Під час фестивалю функціонуватиме ігротека, в якій діти та дорослі зможуть пограти в ігри з усього світу. Відбуватимуться ігрові турніри в режимі нон-стоп. Партнери – I'GAMES, Міжнародна виставка ігор «Ігрова сфера».

СПОРТИВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ.
Майстер-класи для дітей від професійних футболістів, інших відомих спортсменів, а також ігри та змагання на свіжому повітрі.Щодня відбуватимуься квести. Письменники розповідатимуть дітям цікаві історії про спорт. Переможці отримують призи від партнерів фестивалю. Партнери – Управління сім'ї, молоді та спорту Львівської міської ради, УДЮМКи м. Львова.

Семінар з промоції читання серед дітей та молоді в межах міжнародного проекту Book Platform. Дводенний інтерактивний семінар для бібліотекарів щодо методів промоції читання в сучасному середовищі. Особлива увага приділятиметься залученню молоді за допомогою застосування нових медіа. У партнерстві з Фундацією Next Page (Болгарія), Асоціацією видавців Вірменії та Асоціацією видавців Грузії.
Запрошені спікери:

Ельжбєта Ольшевська (Elzbieta Olszewska), Польща – програмний директор, член виконавчого комітету та тренер Фундації «АВС ХХІ – Вся Польща читає дітям» (Fundacja «ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom»)
Д-р Сігрід Фарер (Dr. Sigrid Fahrer), Німеччина – менеджер проектів, що стосуються молоді та дозвілля, фундації «Читання» (Stiftung Lesen)
Андреас Льош (Andreas Loesch) та Корнелія Коте (Cornelia Kothe), Німеччина – представники відділу культури міської ради міста Бонна, співорганізатори фестивалю читання «Kapt'n Book»

Ексклюзивні заходи:

Майстер-клас «Чорноморська скринька». Проводить Компанія «Кока-Кола Україна» для дітей з усіх куточків України, що стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2013». Захід спрямований на виховання екологічної свідомості дітей. Входить до складу однойменного освітнього проекту, який розробили ПРООН в Україні та Компанія «Кока-Кола Україна». Це інноваційний навчальний набір, що включає інтерактивні матеріали, посібник для вчителя, плакати, буклети та ігри, пов'язані з тематикою Чорного моря, що потерпає від забруднення.

Ігрові квести «Безпечний інтернет»
з Офіційним партнером – провідним українським телеком-оператором «Київстар» Діти у форматі гри отримають навички з безпечної поведінки в інтернеті, навчаться визначати онлайн-загрози, уникати інтернет-шахраїв, знайдуть відповіді на запитання з історії створення та розвитку інтернету та соціальних мереж, обговорять позитивні та негативні сторони присутності у соціальних мережах. До цієї важливої тематики буде привернуто також увагу батьків. Завдяки цій грі діти зможуть усвідомити загальні правила користування інтернетом, визначити їхню важливість для безпеки та зрозуміють, що потрібно ділитися з дорослими всім, що їх турбує в Інтернеті.

На Дитячому фестивалі вперше працюватиме Пункт завантаження безкоштовних ліцензійнихе-книжок: кожен відвідувач зможе завантажити на свій ґаджет електронні книжки. Шукайте Пункт завантаження е-книжок на 1 поверсі Палацу Мистецтв. Організатор – Obreey Store.

В
иставка ілюстрацій до дитячих книг: 34 художники з усієї України надали 185 своїх ілюстрацій до дитячих книжок. Виставка відбудеться у незвичайному форматі – відеоінсталяції: ілюстрації проектуватимуться на 3 екрани в абсолютно темній кімнаті – Студії «Чарівний ліхтар» в цокольному поверсі Палацу мистецтв.

Виставка ПЕТ-арту «Шанування пластикових пляшок». Автор – сучасна чеська художницяВероніка Ріхтерова. Організатор –Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові. Вероніка Ріхтерова збирає порожні пластикові пляшки і робить з них масштабні інсталяції, скульптури квітів і дивовижних звірів. Її найкращі роботи експонуються у музеях Праги. Сама художниця теж приїде на Дитячий фестиваль і під час майстер-класів покаже, як перетворити непотріб на фантастичні contemporary-art об'єкти.

Художники і діти створять велетенське колективне панно «Казкові герої міста Лева».
Тетяна Думан, Влодко Кауфман, Гриця Ерде, Олена Зуєнко, Мар'ян Пиріг, Галина Вихованська та інші малюватимуть разом з дітьми. Долучитися можуть усі охочі.

«Одного разу виникло життя, або як розмовляє пісок»:
майстер-клас із створення пісочної анімації та пісочних картин. Проводить Іван Білобоцький (студія «Гра світла», м. Київ, www.igrasveta.com.ua). Це справжня містика – спостерігати, як з-під пальців автора народжуються персонажі та історії. Як вони зникають і замінюються іншими. Учасники майстер-класу самі зможуть освоїти ази цієї магії.

Гра у слова «Що сорока на хвості принесла»
. Дитячий фестиваль, серед іншого, має на меті розвиток української мови. Допоможе у цьому фразеолог Тарас Береза. Він проведе майстер-клас з володіння фразеологізмами. Наче японські самураї мечами, учасники заходу вправлятимуться з прислів'ями і приказками, яких пребагато в українських казках. Є ціла низка фразеологізмів, які ми вживаємо у щоденному житті мимохіть. Сприймаємо їх як належне. Хоча в дитинстві нам ці вислови стали зрозумілі і звичні завдяки казкам. Наприклад, «піти світ за очі», «як рак на горі свисне», «сорока на хвості принесла», «знову за рибу гроші». Про значення цих та інших висловів і розповідатиме Тарас Береза учасникам фестивалю.

Організатор

Громадська організація «Форум видавців»

Співорганізатори

Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, Фундація «Next Page» (Болгарія), BookPlatform, КМЦ «Львівський Палац мистецтв», I'Games, Міжнародна виставка ігор «Ігрова сфера»

Генеральний партнер

Фундація «Кока-Кола»

Офіційний партнер

Київстар

Партнери
PocketBook, «Комп'ютерний всесвіт», ELEKS, Холдинг емоцій «!FEST», the Puf-Puf, ЯпонаХата, Еко-курорт IZKI, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Дзиґа, Генеральне консульство Чеської Республіки у Львові, Польський Інститут у Києві, Видавництво Старого Лева, «Чудо-тур», спортивно-розважальний партнер «Аквапарк Пляж», InSpe, центр сучасного танцю SIRIUS, Cafe BestOf, Пан Спортсмен, Карвінг-студія DREAM, Кав'ярня «Штука», мережа кінотеатрів «Кінопалац», Розважальний центр «Леопарк», Державний природничий музей, Gorgany.com, мистецька студія Спірограф, AVE, ЕКО-Львів, журнал Кенгуру, Kumpel' Group, Salsa Adrenalina, Батут-Аеродизайн, УАРНЕТ, ПАТ «ГалЕКСПО», Арт-Груп, Самопоміч, Інтернет-компанія Biblyuk.com, CinemaHall, Організація українських скаутів, Корпорація готель «Ірена», Рейкарц Хотел Менеджмент, готель Nota Bene

Інформаційна підтримка
Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення
Телеканал «Перший національний».
Національна радіокомпанія України
Генеральний інформаційний партнер: медіа-холдинг ZIK
Генеральний радіопартнер: ЛЮКСЕН
Офіційні медіапартнери:
ТРК «Львів», «Високий Замок»
Улюблене радіо:
«Львівська хвиля»
Медіапартнери: «День», «Дзеркало тижня», радіо «Ера», НТА, «Українська культура», «Платформа», «Львівська газета», Infolviv.net, «ЛітАкцент», «Арт-Вертеп»
Інформаційна медіапідтримка:
«Друг Читача», «Україна молода», 24tv.ua, «Львівська пошта», «Ратуша», журнал «ШО», журнал «Мамин клуб», журнал, журнал RIA-Львів і Lviv Today, календар подій Львова «От-от», Гал-info, «Варіанти», ARTUKRAINE, «Вголос», «Новий погляд», «Мама-тато», «Вголос», «Книгобачення», Читомо, «Відпочинок у Львові», Afishalviv.net, VlzitLVIV.NET, Lviv.travel, Inspiried

Дитячий фестиваль
відбувається з 2007 року. Наймасштабніша подія для дітей та молоді в Україні.

Контакти:
ГО «Форум видавців»
тел./факс: 38(032)2764152
bookforum.ua

Програмний директор
Дитячого фестивалю у Львові – Григорій Семенчук
38 (067) 6753545
litfest@bookforum.com.ua

Директор фестивалю – Ірина Лепська
38 (097) 2393876
ilepska@bookforum.com.ua

Координатори програми – Наталія Єрьоменко
38 (050) 6889525
childrenfestival@bookforum.com.ua

Прес-секретар – Василина Думан
38 (067) 370 64 80
presa@bookforum.com.ua


Մեկնաբանություններ

Այս հրապարակման վրա դեռ մեկնաբանություններ չկան

 

 

Տես բոլորը․․․

Լրատվամիջոցներ
Նորություններ
31
Mar

‹‹Գրքի հարթակ›› նախագծի տեղեկագիր N18

28
Feb

‹‹Գրքի հարթակ›› նախագծի տեղեկագիր N17

03
Feb

‹‹Գրքի հարթակ›› նախագծի տեղեկագիր N16

03
Jan

‹‹Գրքի հարթակ›› նախագծի տեղեկագիր N15

30
Nov

‹‹Գրքի հարթակ›› նախագծի տեղեկագիր N14

Տես բոլորը․․․

Գրանցվողի անվանումը անդամի մուտքագրում Նորություններ ԶԼՄ-ներ Նորությունների տեղեկագիր Պայմաններ և պահանջներ